DESPRE NOI

Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Zaragoza a fost întemeiată în anul 2003, avându-l ca paroh pe părintele Aurel Nae. După şase ani în care slujbele s-au ţinut într-o biserică romano-catolică, astăzi avem un locaş de cult cu adevărat ortodox. Noua biserică a fost amenajată şi înfrumuseţată prin eforturile credincioşilor din Zaragoza şi împrejurimi. Biserica a fost târnosită pe 3 mai 2009 de către ÎPS Mitropolit Iosif al Europei Occidentale şi Meridionale, PS Siluan al Italiei şi PS Timotei al Spaniei şi Portugaliei. Dumnezeu să binecuvânteze pe toţi care au ostenit la lucrările de construcţie şi să ne ajute să zidim temeinic şi biserica din inima fiecăruia!

Adresa bisericii: Calle Florentino Ballesteros 23, 50013 Zaragoza,

Cartier Las Fuentes.

Mijloace de transport: autobuzele 38, 30, 22, 24, 44.

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

%d blogeri au apreciat asta: