Miercuri, 5 aprilie 2017, reportaj al Televiziunii Aragon la Liturghia Darurilor înainte sfințite

Miercuri, 5 apr. 2017, ora 19,00, vom săvârși Liturghia Darurilor înainte Sfințite. Cei care vor să se împărtășească trebuie să ajuneze toată ziua și se pot spovedi de la ora 17.00. Vă invităm și vă așteptăm să veniți la această frumoasă slujbă specifică Postului Mare și să participați – cei care doriți – ținând în tot timpul slujbei lumânări aprinse în mână. În timpul slujbei și după slujbă va fi prezentă în biserică o echipă de la TV Aragon, care face un reportaj despre Biserica Ortodoxă. Vă rog să veniți toți cei care puteți, să reprezentăm cu cinste biserica noastră, dat fiind că reportajul va fi văzut ulterior de o audiență foarte mare.
Vă așteptăm cu bucurie! Domnul să vă binecuvinteze pe toți!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: