Oaspeți din Sfântul Munte Athos la Taina Sfântului Maslu

Duminică, 11 feb. 2024, a avut loc în Parohia Zaragoza Taina Sfântului Maslu, la care au slujit Părintele Ștefan Nuțescu, starețul Chiliei Buna Vestire din Sf. Munte Athos, Ierom. Cosma Giosanu, starețul Schitului Sf. Neagoe Voievod Basarab, Vlădești – Argeș, și Ierom. David Gălbează, economul Chiliei Buna Vestire, Sf. Munte Athos. La invitația părintelui paroh Aurel Nae au răspuns și au participat la Sf. Maslu preoții din câteva parohii din Protoieria de Aragon: Huesca, Mallen, Ejea de los Caballeros, Calatayud și Valderrobres. La Sfânta Taină a fost sfințit untdelemn în cantitate mai mare, așa încât credincioșii vor avea posibilitatea să primească și în perioada următoare ulei de la Sfântul Maslu, de la pangarul Parohiei, pentru a-l folosi cu credință pentru sănătatea sufletească și trupească.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Puede ser una imagen de 5 personas y texto
Puede ser una imagen de 9 personas y texto
Puede ser una imagen de 10 personas, la Basílica del Santuario Nacional de la Inmaculada Concepción y texto
Puede ser una imagen de 7 personas y texto
Puede ser una imagen de 4 personas y texto
Puede ser una imagen de 5 personas y texto
Puede ser una imagen de 7 personas y texto
Puede ser una imagen de 12 personas, la Basílica del Santuario Nacional de la Inmaculada Concepción y texto
Puede ser una imagen de 4 personas y texto
Puede ser una imagen de 2 personas, la Basílica del Santuario Nacional de la Inmaculada Concepción y texto
Puede ser una imagen de una persona y texto

Mulțumim pentru fotografii, Emil și Anca Diana Popa!