Jurnal de pelerinaj – Grecia 2011

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu plecăm spre Grecia… Mânăstiri și locuri sfinte ne așteaptă să ne închinăm și să dăm slavă lui Dumnezeu pentru toate. Ne vom închina la sfinte moaște făcătoare de minuni, știind că cea mai mare minune este întoarcerea omului spre Dumnezeu. Sfinții noștri iubiți – Sf. Andrei, Sf. Nectarie, Sf. Spiridon, Sf. Dimitrie Izvorâtorul de Mir, Sf. Ioan Rusul – să ne fie călăuzitori pe drumul credinței. Vom încerca să ținem un jurnal de pelerinaj, pe zile, cu fotografii și câteva cuvinte despre locurile pe unde vom trece. Așa să ne ajute Dumnezeu!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: